Dodano: 05.10.2023
Flow Forged 18x9.5 weight 9kg

ROTA GRID 360 Flow Forged.

Rota Wheels 360 FF

Rota Grid 360 Flow Forged to najnowsza wersja popularnego modelu felgi aluminiowej, od producenta Rota Wheels. Obręcz wyprodukowana została przy wsparciu najnowszej technologii, procesie kucia przepływowego, aby stworzyć najlżejsze koło w historii Grid zachowując i poprawiając ogólną wytrzymałość koła.

Flow Forged

To proces znany także jako Flow Forming, polegający na tym, że część środkowa felgi – rotor, jest w pierwszej kolejności odlewana z wysokiej jakości aluminium, a następnie koło jest obracane z dużą prędkością, podgrzewane oraz ciągnione. Dyski pod wpływem ciepła, ciągnąc aluminium, kształtują bęben alufelgi. Sekcja bębna jest teraz znacznie gęstsza.

ROTA Grid 360FF Gunmetal

Wprowadzenie na rynek felg ROTA Grid 360 Flow Forged stanowi nową rewolucję w produkcji felg aluminiowych. Flow Forming pozwala na zmniejszenie masy całkowitej koła, sprawia, że alufelga jest gęstsza, bardziej odporna na uszkodzenia. To koło lepsze od standardowych felg odlewanych grawitacyjnie. Proces ROTA 360 Flow Forged pozwala zaoszczędzić do 1 kg wagi lub więcej na jednej feldze, w zależności od rozmiaru. To aż 4kg mniej masy wirującej na komplecie obręczy, co ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza w przypadku aut z napędem 4×4.
Oznacza to mniejszą masę nieresorowaną, a co za tym idzie, lepszą dynamikę i prowadzenie auta. To także bardziej wydajny proces hamowania pojazdu . A wszystko to poprzez dalsze zwiększenie trwałości koła w trudnych warunkach drogowych.

Waga felgi ROTA Grid FF 18x9.5

Podobnie jak wszystkie obręcze ROTA, również felgi kute GRID 360°FF przeszły szereg rygorystycznych testów zmęczeniowych. Felgi Rota Wheels poddawane są testom uderzeniowym, pokonywania zakrętów i promieniowym, aby osiągnąć wysoką jakość, i zapewnić klientom poczucie bezpieczeństwa . Dzięki metodom testowania zgodnym z międzynarodowymi standardami, Twoje felgi ROTA 360°FF będą lekkie, trwałe oraz zgodne ze stylistyką, której oczekują fani współczesnej motoryzacji.

GRID 360°FF zachowuje niesamowity stosunek jakości do ceny, jaki można zobaczyć w dotychczasowej ofercie ROTA, i pozostaje jednym z najbardziej dostępnych kół na rynku.

Rozmiary ROTA Grid 360 FF

Początkowo felgi będą dostępne w rozmiarze 18×9.5 cala z rozstawem śrub 5×120 i wartością odsadzenia ET40 (idealne dopasowanie dla auta Honda Civic Type R FK2 i FK8). W kolejnych miesiącach, pojawią się nowe specyfikacje i rozmiary.

Kolory

Obręcze dostępne są w 4 wyrazistych i atrakcyjnych kolorach: Gloss Black, Gunmetal, Speed Bronze oraz White. Jedynym problemem jest wybór, którego musisz dokonać…

Waga ROTA Grid 360 FF

W rozmiarze 18×9.5 cala, nowa felga Grid 360°FF waży zaledwie 9.0 kg i jest lżejsza od większości produktów konkurencji. To także najlżejsza felga ROTA w tym rozmiarze.

 

Wykorzystano zdjęcie ze strony https://autoindustriya.com/