Dodano: 27.04.2023
Felgi Ronal Turbo R10

Felgi aluminiowe RONAL są już dostępne w ofercie sklepu Felgi4U.

Ronal to jeden z wiodących producentów felg aluminiowych do samochodów osobowych i użytkowych. Firma została założona w 1969 roku w niemieckiej miejscowości Walldorf. Fundatorem był Karl Roland Wirth, miłośnik motoryzacji oraz kierowca wyścigowy formuły V. Marka Ronal szybko zyskała popularność dzięki wysokiej jakości produktom, ale także interesującym wzorom.

Szybki rozwój firmy, ale też stale rosnąca liczba modeli obręczy, budowa nowej fabryki alufelg w Europie, umożliwił zwiększenie produkcji i rozwój nowych technologii.

Aktualnie firma Ronal w ogromnej większości produkuje felgi aluminiowe na tzw. pierwszy montaż. Dostawa odbywa się min. do takich marek samochodów jak Audi, BMW, Ford, Mercedes, Skoda, Toyota, a także Volkswagen.

W ofercie firmy Ronal specjalizującej się w wytwarzaniu obręczy odlewanych z materiałów lekkich znajdziemy wiele wzorów felg. Klasyczne i minimalistyczne, przez bardziej awangardowe i agresywne, aż po alufelgi przeznaczone do aut hybrydowych i elektrycznych.

Felgi klasyczne, retro.Felgi Ronal Turbo

Ronal R10 Turbo
Następca kultowego 3 częściowego modelu obręczy z odlewu magnezowego – Ronal Racing. Debiut modelu Racing sięga roku 1979 i pamięta czasy Haralda Ertla, niemieckiego kierowcy wyścigowego, dla którego obręcz została przygotowana. Zaprezentowana w 1983 roku Ronal R10 Turbo to kontynuacja sportowego ducha felg Ronal. Ten klasyczny wzór obręczy w stylu retro, jest popularny wśród miłośników pojazdów z lat 80-tych i 90-tych. Ronal R10 Turbo to jednoczęściowa obręcz wyścigowa zmodyfikowana na potrzeby ruchu ulicznego. Nazwa Turbo pochodzi od promieniowo rozłożonych na obwodzie felgi ramion. Model Turbo zapewnia wyjątkowe własności aerodynamiczne w połączeniu ze skutecznym chłodzeniem hamulców.

Ronal R10 Polished
Współczesna odmiana modelu R10 Turbo, z wysokiej jakości polerowaną tarczą obręczy oraz bez charakterystycznych napisów.

Ronal R50 Aero
Obręcz zaprojektowana z myślą o poprawie aerodynamiki pojazdu a tym samym podniesieniu jego osiągów. Może być stosowana w samochodach sportowych i rajdowych. Wzór przeniesiony z rajdowych tras lat 80-tych.

Ronal R9
Pięcioramienna klasyczna gwiazda felgi Ronal R9, będzie odpowiednim wyborem do auta zabytkowego lub youngtimera. RONAL R9 posiada numer KBA jest również atestowana oraz dopuszczona do eksploatacji w niektórych modelach pojazdów historycznych.

Ronal LS
Kolejna ciekawa propozycja felgi aluminiowej w stylistyce nawiązującej do aut z segmentu Youngtimer. Klasyczna elegancja obręczy Ronal LS z krzyżującymi się ramionami. Pokaźnych rozmiarów rant felgi, oraz mocowanie schowane pod gustownym deklem.Ta obręcz z pewnością spodoba się właścicielom auta Volkswagen Golf mk2.

Ronal LSX
Niezwykle elegancka i stylowa obręcz aluminiowa. Szprychowe ramiona pociągnięte aż do samego obwodu felgi, sprawiają, że wizualnie koło wydaje się znacznie większe niż w rzeczywistości. Mocowanie alufelgi schowane pod szykownym deklem przypominającym mocowanie rodem z aut sportowych na tzw centralną nakrętkę.

Felgi do aut hybrydowych i elektrycznych.Ronal R60 auta elektryczne i hybryda

Ronal R60-blue
Ten innowacyjny model felgi, zaprojektowany został specjalnie dla samochodów hybrydowych i elektrycznych. Obręcz wytwarzana jest przy użyciu prądu pochodzącego w 100% ze źródeł ekologicznych. Obręcz R60-blue jest reprezentantem strategii zrównoważonego rozwoju PlanBlue. Dzięki redukcji masy, a także optymalizacji procesu produkcji stanowi znacznie mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego.

Ronal R70-blue
Prawdopodobnie pierwsza felga aluminiowa całkowicie neutralna pod względem emisji gazu CO2 do atmosfery. Produkowana w dużej mierze z aluminium pochodzącego z recyklingu jak również przy użyciu energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Decydując się na zakup alufelgi R70-blue, nie tylko zyskujesz współczesny wygląd auta, ale także wnosisz swój wkład w zrównoważony rozwój oraz dbałość o środowisko. Do samochodów marki Volkswagen ID.3 oraz Mercedes klasy A i CLA dostępny jest wariant Plug and Drive z homologacją ECE na wszystkie kraje UE. Zestawiając felgi z odpowiednimi oponami można zminimalizować opory toczenia, co bezpośrednio przekłada się na mniejsze zużycie paliwa, a także większy zasięg auta.

Ronal R71
Felga aluminiowa w rozmiarze 20 cali. Idealna do samochodów typu SUV, gdzie wymagana jest wysoka wytrzymałość obręczy. Dzięki redukcji CO2 podczas produkcji, alufelga mniej obciąża środowisko.

Felgi do pojazdów użytkowych, Kamper, Bus, oraz SUV

Ronal model R44, R55, R57, R64, CA1, CA2
Felgi aluminiowe o podwyższonej wytrzymałości, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo w podróży.

Felgi aluminiowe do aut współczesnych.

Ronal, modele alufelg R41, R42, R51, R53, R54, R56, R58, R59, R61, R62, R65, R66, R67, R68, R69, R70, R71, R72.
Zbiór felg aluminiowych o nowoczesnych wzorach dla współcześnie produkowanych samochodów. Obręcze zarówno minimalistyczne o prostej eleganckiej linii, ale też alufelgi z wyraźnymi ostro zakończonymi ramionami, nadające pojazdowi dynamiki, aż po agresywny design idealny dla miłośników tuningu.

Zobacz galerię felg aluminiowych Ronal

Zobacz w sklepie